Rozrywka

2 urodziny „Wiedza to potęga: Dekady”

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
2 urodziny „Wiedza to potęga: Dekady”

2 lata temu wyszedł dodatek urozmaicający podstawową wersję gry quizowej „Wiedza to potęga” na PS4. „Dekady” stały się gratką dla wszystkich fanów popkultury z czterech ostatnich dekad.

Już podstawowa wersja gry dała się poznać jako świetna rozrywka, która gromadziła przed ekranem rodziny lub grupy przyjaciół. Osobiście nie wyobrażam sobie imprezy bez choćby jednej rundki w „Wiedzę”. Nie chodzi tu tylko o przetestowanie wiedzy oraz dowiedzenie się kilku nowych (często zaskakujących!) faktów, ale przede wszystkim o zabawne komentarze prowadzącego i… zagrywki. Tak, w ciągu gry możemy bezpardonowo sabotować działania pozostałych graczy, serwując im szereg utrudnień.

Nie martw się brakiem wystarczającej liczby kontrolerów – gracze odpowiadają na pytanie za pomocą aplikacji zainstalowanej na telefonie. Wystarczy tylko, aby wszyscy podłączeni byli do jednej sieci WiFi: tej samej, do której podłączona jest konsola.

Świat rozrywki

Nowy dodatek pozwolił pochwalić się informacjami ze świata szeroko pojętej kultury i rozrywki, z najróżniejszych kręgów tematycznych. Wśród pytań nie zabrakło takich, które dotyczyły klasyków kina czy popularnych musicali, ale też artystów hiphopowych lub postaci z gier komputerowych. Jeśli kręcą cię takie klimaty, rozgrywka może okazać się dla ciebie przyjemniejsza, niż w przypadku wersji bazowej.

Pytanie w grze „Wiedza to potęga”
(źródło: własne)

Gra dostępna jest także w polskiej wersji językowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*