Porady

Kursy – szansa na rozwój w branży IT

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Kursy – szansa na rozwój w branży IT

Pragniesz zostać ekspertem w swojej dziedzinie albo masz ochotę zaangażować się w zupełnie nowe hobby? Zainwestuj w swój rozwój i skorzystaj z szerokiej oferty kursów dostępnych na rynku. W artykule prezentujemy ciekawe szkolenia z branży IT.

Podstawy programowania

Szkolenia online z podstaw programowania mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na studia informatyczne, ale myślą o tym, żeby w przyszłości się przekwalifikować i ubiegać o pracę w branży IT lub chcą wykorzystywać znajomość języków programowania do usprawnienia swojej pracy. Kurs internetowy może być świetnym pierwszym krokiem, który – uzupełniony zaangażowaniem i gotowością do wytrwałej nauki – może w przyszłości prowadzić do uzyskania zatrudnienia jako programista, np. na stanowisku Junior Developer. Warto wybierać kursy, które cieszą się dobrymi opiniami, oferują wsparcie specjalisty i łączą teorię z praktyką. Przy wyborze zajęć bardzo ważne jest zapoznanie się ze szczegółowym programem, aby dobrać odpowiedni poziomu zaawansowania do stanu wiedzy kursanta.

Szkolenia z tworzenia stron internetowych i aplikacji

Do bardzo pożądanych umiejętności na rynku obecnie należą także: projektowanie stron internetowych i aplikacji mobilnych. Praktyczny kurs pozwoli Ci nauczyć się budowania responsywnych stron WWW i dokonywania optymalizacji projektów, które będą adaptować się do różnych urządzeń i ekranów. Dzięki kursowi dowiesz się także, jak tworzyć animowane elementy i przygotować stronę do publikacji. Zdobyte umiejętności pozwolą Ci  tworzyć własne strony za pomocą HTML, CSS, JavaScript, a tym samym zwiększą Twoje szanse na zostanie web developerem.

Kurs Raspberry Pi

Jeśli chcesz podnieść swoje klasyfikacje w dziedzinie elektroniki i programowania, wybierz kurs przygotowujący do pracy z platformą komputerową Raspberry Pi. Jest to jedno z najczęściej wykorzystywanych narzędzi tego typu w środowisku osób zajmujących się elektroniką cyfrową i robotyką. Podstawowy raspberry pi kurs nauczy Cię różnych sposobów instalacji systemu na minikomputerze, przeprowadzania niezbędnych konfiguracji i płynnego korzystania m.in. z Linuksa. Po wykonaniu ćwiczeń będziesz w stanie biegle posługiwać się legendarnym komputerem Raspberry Pi i przy jego użyciu tworzyć własne projekty, wykorzystując do tego wbudowane porty GPIO. Platforma Forbot oferuje darmowy kurs, do którego możesz dokupić zestaw wszystkich potrzebnych podzespołów i –  w tym m.in. najnowszą wersję minikomputera Raspberry Pi, zasilacz, kartę pamięci czy kamerę HD i –  aby trenować obsługę komputera w praktyce. Kurs obejmuje informacje na temat jednego z najpopularniejszych języków skryptowych, jakim jest Python, który będzie użyteczny m.in. do sterowania GPIO.

Modelowanie 3D i tworzenie gier

Dynamicznie rozwijający się rynek gier i animacji sprawia, że coraz więcej osób interesuje się grafiką komputerową. Jest ona także popularna w dziedzinach, takich jak projektowanie wnętrz czy tworzenie wizualizacji architektonicznych. Jeśli chcesz rozwijać się w tych kierunkach, to warto zapisać się na kurs, dzięki któremu dowiesz się, jak nawigować się po podstawowych programach do modelowania, nauczysz się tworzyć trójwymiarowe modele i tekstury, a także poznasz zagadnienia związane z kompozycją trójwymiarowej sceny. Profesjonalnie przeprowadzone szkolenia pozwalają szybciej przyswoić sobie użyteczne narzędzia i skróty przydatne podczas projektowania, a tym samym zaoszczędzić czas przy opanowywaniu nowych technik.

Zdjęcie główne: Burst/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*