Porady

Kursy – ważny element w budowaniu pozycji na rynku pracy

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Kursy – ważny element w budowaniu pozycji na rynku pracy

Stałe podnoszenie kwalifikacji pozwala zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy, a także daje więcej możliwości rozwoju zawodowego. Przeczytaj, w jakie kursy warto inwestować.

Nieustanny rozwój kompetencji jest istotny, zwłaszcza, że w obecny rynek pracy zmienia się dynamicznie. Warto, aby w różnego rodzaju kursach i szkoleniach brały udział osoby szukające pracy, jak i te, które już objęły stanowisko i postawiły sobie określone cele zawodowe. Poniżej znajdziesz listę umiejętności, które mogą okazać się dodatkowym atutem w oczach pracodawców.

Profesjonalne tworzenie stron internetowych

Praktyczny kurs html i css, zakończony certyfikatem, przygotowuje uczestników do zbudowania własnej responsywnej strony internetowej. Tego typu umiejętności są poszukiwane na rynku pracy, ale mogą przydać się również, jeśli planujesz założyć własny biznes, otworzyć sklep internetowy lub promować swoją działalność w Internecie.

Kursy marketingu i biznesu

Prowadzenie efektywnych działań marketingowych przekłada się na realnie większe wyniki sprzedażowe. Warto nauczyć się, jak kreować strategię social mediów dla marki, budować społeczność na potrzeby klienta czy tworzyć udane kampanie reklamowe. Internetowy kurs facebook ads jest rekomendowany dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat prowadzenia skutecznych działań marketingowych na platformie Facebook, obejmujących m.in.: konfigurację konta biznesowego, kreowanie grupy odbiorców czy mierzenie skuteczności reklam i analizę konkurencji. Praktyczny kurs marketingu online może zapewnić wiedzę potrzebną do prowadzenia badań rynkowych, gromadzenia i analiz informacji marketingowej, planowania, wdrażania efektywnych metod promocji oraz sprzedaży produktów.

Podstawy księgowości

Warto uzupełnić braki wiedzy czy nawet wyspecjalizować się w swojej dziedzinie, stale zdobywać nowe kompetencje i umiejętności oraz śledzić najnowsze trendy, co pozwala uzyskać więcej możliwości rozwoju zawodowego. Kursy z finansów i księgowości cieszą się niemałą popularnością ze względu na duże zapotrzebowanie. Specjalistów poszukują m.in. nowo powstające zakłady produkcyjne, firmy z branży nieruchomości, usługi i technologii finansowych, a także sektor państwowy. Ponadto szkolenia z podstaw rachunkowości przyniosą korzyść zarówno w sferze prywatnej, jak i finansów firmowych.

Fot.: Dylan Gillis/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*