Świat IT

Nowości w WhatsApp

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Nowości w WhatsApp

WhatsApp, program wykupiony w 2014 roku przez Facebooka, to komunikator sieciowy z mnóstwem zaawansowanych rozwiązań technicznych. Aplikacja została niedawno uaktualniona i wzbogacona o nowe funkcje.

Program WhatsApp jest stale wspierany przez markę-matkę i co kilka miesięcy zostaje uzupełniany o wiele nowych, ciekawych i pomocnych funkcjonalności. Nie inaczej sprawa wygląda w aktualnej wersji. Firma zadbała w niej między innymi o wprowadzenie rozwiązań, które docenią praktycznie wszyscy użytkownicy tej aplikacji, również ci najmniej zainteresowani stroną techniczną. Od wielu miesięcy użytkownicy tego komunikatora domagali się między innymi ciemnego motywu, dostępnego już we wszystkich konkurencyjnych aplikacjach do komunikacji. Facebook wysłuchał ich próśb i w najnowszej wersji zaimplementował ciemną kolorystykę w całej aplikacji oraz dla interfejsu webowego. To jednak nie wszystko.

Facebook doskonale zna się na rzeczy

W aplikacji WhatsApp od jej najnowszej wersji możemy również wysyłać i odbierać animowane naklejki – ciekawe odstępstwo od tradycyjnych i niezbyt atrakcyjnych emotikonek, oraz dodawać profile do znajomych za pomocą kodów QR. To wbrew pozorom bardzo istotny dodatek, gdyż zdecydowanie ułatwi komunikację za pomocą tego komunikatora. Generowanie kodu jest proste, a odczyt – błyskawiczny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*